„Galaktyka” w gronie laureatów

Szkolna gazeta „Galaktyka” została laureatem XI edycji konkursu „Redaktor Uczeń”. Uroczyste podsumowanie  konkursu organizowanego przez „Tygodnik Siedlecki” oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach odbyło się 29 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach. Pamiątkowe dyplomy wręczali redaktorzy z Tygodnika Siedleckiego: p. Edyta Zdunek, p. Dariusz Kuziak i wizytatorzy: p. Regina Pieczara i p. Iwona Tomczak.

Kolejny punkt programu to wyjazd do Warszawy i wizyta w jednej z najnowocześniejszych drukarni w Polsce, która  znajduje się przy ul. Daniszewskiej na Żeraniu. Tam dowiedzieliśmy się, że do wydrukowania gazety we wszystkich kolorach tęczy, potrzebne są tylko cztery barwniki: cyan (turkusowy), magenta (karmazynowy), yellow (żółty) oraz czarny. Rolka papieru drukarskiego mierzy około 20 km, a więc 5 rolek i … jesteśmy w Warszawie.

Skład nagrodzonej redakcji: Latifa Alkubati, Dominika Borkowska, Agata Gawron, Klaudia Głuchowska, Marta Kandyba,  Kamila Lech, Karolina Łapińska, Kacper Łyś, Wiktoria Miszczak, Agata Rodziewicz, Anna Rogozińska, Weronika Sałata, Paulina Sawicka, Adrianna Sarnowiec, Wioletta Wołoszka. Opiekunem  koła dziennikarskiego jest pani Jolanta Batok.