PG1 na XIV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

Przez cztery dni, od 18 do 21 października odbywała się XIV edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Pierwsza edycja tej uznanej imprezy miała miejsce w 1999 roku, a jej niestrudzonym propagatorem i organizatorem jest dr Ryszard Kowalski. Hasło tegorocznego Festiwalu brzmiało „Nauka scala rodziny! Nauka łączy pokolenia”.
W ramach Festiwalu odbyło się wiele różnorodnych pokazów, prezentacji, wykładów i seminariów. W organizację tego przedsięwzięcia włączyli się również uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz dyrekcja.
We czwartek,  18 października 2012 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ciekawe doświadczenia z dziedziny fizyki, chemii i geografii pod wspólnych hasłem „Odkrywaj tajemnice nauki z gimnazjalistami!”. Wystawa została zorganizowana w Instytucie Matematyki i Fizyki na Wydziale Nauk Ścisłych UPH, ul. 3 Maja 54. Doświadczenia prezentowane przez gimnazjalistów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów wielu szkół.

Pokazy zostały przeprowadzone pod kierunkiem nauczycieli: p. Edyty Ilczuk, p.Katarzyny Ozdoby, p. Doroty Kępy i p. Urszuli Borkowskiej.
Dnia 19.10.2012 uczennice z klasy III e:  Weronika Kurowska, Anna Świątek, Paulina Gorzkowska, Milena Pogonowska, Magdalena Wilk, Joanna Filczuk, Monika Soszyńska Monika Bednarczyk, Alicja Pogorzelska pod opieką nauczycielek: Elżbiety Śladowskiej i Anny Nowak  z Publicznego  Gimnazjum nr  1 wzięły udział w prezentacji zielników pt. „Nasza flora ojczysta” na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym, który był organizatorem tegorocznego XIV Festiwalu Nauki i Sztuki.  Tematyka prac to: „Rośliny zielne naszych lasów”, „Lecznicze rośliny towarzyszące człowiekowi”, „Drzewa i krzewy naszych lasów”.
Zielniki wykonane przez uczniów PG 1 cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży jak i dorosłych.

Skip to content