Tenis stołowy – awans na Mazowsze

W dniu 05.03.2024 na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Sabniach, powiat sokołowski odbyły się Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców klas VII-VIII.

Drużynie Jedynki złożonej z Igora Lemieszka i Wiktora Supła przyszło się zmierzyć z zawodnikami reprezentującymi szkoły dawnego województwa siedleckiego.

Przypomnijmy, że chłopcy pod opieką pana Pawła Kuligowskiego zwyciężyli w naszym mieście i na etapie regionu grali teraz o awans do Igrzysk Mazowieckich.

W grupie turnieju regionalnego gładko pokonali szkołę podstawową z Hołubli oraz szkołę z Grabiny.

W ćwierćfinale wygrali z SP Nieciecza, natomiast w półfinale rozprawili się z SP Stoczek z powiatu węgrowskiego, meldując się w finale, zapewniając sobie tym samym  awans do Igrzysk na etapie Mazowsza.

W meczu o miejsce pierwsze Igor i Wiktor po bardzo widowiskowym i zaciętym pojedynku musieli uznać wyższość kolegów z SP Żaków powiat miński i ostatecznie stanęli na drugim stopniu podium, zdobywając srebrne medale, puchar i awans na Mazowsze.

Naszym tenisistom stołowym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w najważniejszym turnieju, który już niedługo.

Tekst i zdjęcia: P. Kuligowski