Od Wedla po Mehoffera…czyli 2a i 3a na wycieczce w Warszawie

Dokładnie 19 marca, w dniu urodzin Józefa Mehoffera autora obrazu „Dziwny ogród”, uczniowie klasy 2a i 3a oraz ich opiekunowie: p. Beata Pniewska, p. Angelika Izdebska-Pietrzycka, p. Karolina Klimczyk oraz p. Katarzyna Buzuk udali się na całodniową wycieczkę do Warszawy.  Bez wątpienie celem głównym wyjazdu było podziwianie ważki Mehoffera, ale tego dnia czekały na dzieci również inne atrakcje, które zorganizowało Biuro Podróży Aga Tour i pani Agnieszka Romanowska.
Poranek rozpoczęliśmy baaaardzo słodko w  Pijalni Czekolady „Wedel” na Starym Mieście, gdzie czekały na dzieci trzyetapowe warsztaty czekoladowe:
– opowieść animatora na temat historii czekolady oraz fabryki  Wedel,
– część warsztatowa- dekoracja czekoladowych jajek białą czekoladą oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze prace,
– degustacja gorącej, mlecznej czekolady do picia z bitą śmietaną.
Po zakończonych warsztatach wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy nadające  tytuł MAŁEGO MAESTRO CZEKOLADY oraz zostali zaproszeni na zakupy do czekoladowego sklepu, by zaopatrzyć się w słodki upominek oraz pamiątkę z Warszawy.
O 14.30 dotarliśmy to Muzeum Narodowego na zarezerwowane dla nas lekcje muzealne z podziałem na grupy.  Grupa pierwsza realizowała zagadnienie „Ożywione obrazy”, a druga  „Zabawy z barwami”.  I to był ten moment… w końcu wszyscy zobaczyliśmy ważkę Mehoffera! Dzieci okazały się być cudownymi, ciekawymi, wrażliwymi odbiorcami sztuki… Krok po kroku poznawały dzieła i potrafiły się nimi zachwycać… I to jest piękne… i prawdziwe!
A wrażenia z wyjazdu? Nie do opisania!
Zapraszamy do galerii!

Tekst- Katarzyna Buzuk