Gorący Turniej w Dwa Ognie

Dnia 16 kwietnia bieżącego roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się międzyklasowy turniej w Dwa Ognie, zaliczany do klasyfikacji na „Najlepszą Klasę”.

Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn. Turniej rozegrany został w dwóch grupach, gdzie dwa najlepsze zespoły z obu grup zagrały ze sobą w półfinałach. Do rozstrzygnięcia, która drużyna zasłużyła na laur zwycięstwa, potrzebnych było rozegranie 16 pojedynków.

Po rozegraniu meczów grupowych do półfinałów awansowały klasy 5b, 6c, 6a, 7a. Niestety, obowiązki szkolne zmusiły klasę 6a do oddania swoich meczów walkowerem, co spowodowało, że zajęła ona miejsce 4. Dzięki temu również klasa 7a mogła cieszyć się z trzeciego miejsca w całym turnieju.

Mecz finałowy dostarczył nie lada emocji, zarówno dla uczniów, jak i dla sędziów tego pojedynku. W spotkaniu tym nie brakowało efektownych obron, doskonałych zagrań taktycznych i nieustannych zmian wyniku, raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie, po niezwykle zaciętym meczu, klasa 5b okazała się lepsza o dwa punkty od klasy 6c, i to ona stanęła na pierwszym miejscu podium.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczną zabawę.

Ostatnie zawody z naszego cyklu turniejów, czyli gra w tradycyjną polską grę jaką jest „Palant”, zostanie rozegrana w maju. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie chętne klasy do uczestnictwa w ostatnim turnieju rozgrywek międzyklasowych w tym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia: I.Dyć