Opowieść wigilijna w oryginale

Dnia 12 marca 2015 roku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce przy Centrum Kultury i Sztuki został zaprezentowany spektakl w języku angielskim pt. „Opowieść wigilijna”, na motywach powieści słynnego angielskiego pisarza Karola Dickensa. Spektakl przygotowała grupa teatralna z klasy 2d naszego gimnazjum, zaś piękną kolędę zaśpiewały Olga Ślepowrońska – uczennica klasy 3a oraz Natalia Adamowicz – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Siedlcach.  Przedstawienie mieli okazję zobaczyć uczniowie klas I i II naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie i nauczyciele z  zaprzyjaźnionych z naszym gimnazjum szkół: Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach. W sumie spektakl obejrzało ponad 750 osób! To całkiem niezły wynik jak na szkolne przedstawienie.
W przedstawieniu uczestniczyli również rodzice uczniów klasy 2d oraz zaproszeni goście – doradca metodyczny SCDiDN w Siedlcach p.Jolanta Król, dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych – p.Grzegorz Kramarz z towarzyszącymi nauczycielami i studentami, kierownik Zespołu ds. Edukacji Dzieci i Młodzieży p.Jadwiga Skup, prezes PEC p.Krzysztof Figat (główny sponsor naszego przedstawienia), prezes MPK p.Krzysztof Dębiński, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce p.Mariusz Gruda oraz przedstawiciele TV Wschód. Cieszymy się, że nasi goście pomimo obowiązków zawodowych znaleźli czas, aby wspólnie z nami obejrzeć efekty kilkumiesięcznej pracy naszych podopiecznych.
Dziękujemy Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Sztuki za okazaną pomoc i życzliwość oraz za możliwość zaprezentowania naszego przedstawienia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.
Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym uczniom – grupie teatralnej z klasy 2d, Oldze Ślepowrońskiej z klasy 3a oraz występującej gościnnie Natalii Adamowicz za waszą pracę i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia w języku angielskim.
YOU ARE THE BEST!!!
Krótki reportaż o naszym przedstawieniu wyemitowany w wiadomościach telewizji Wschód można zobaczyć TUTAJ, zaś całe przedstawienie zamieścimy wkrótce.

Grupę teatralną prowadziły i spektakl przygotowały:
p. Monika Walęcka
p. Małgorzata Ponikowska