Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w klasach III

„Coś było, coś odeszło, pozostało coś” – Kolejny rocznik absolwentów pożegnał mury Publicznego Gimnazjum nr 1. 25 czerwca odbyła się uroczysta akademia, którą rozpoczęło szkolne  koło teatralne przedstawieniem pt.  „Eliksir starości”. W części oficjalnej pani dyrektor Magdalena Olszewska Silna, Przewodniczący Rady Rodziców Waldemar Maciołek oraz przedstawiciele rodziców  wygłosili przemówienia do licznie zgromadzonych na sali uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie klas trzecich przekazali sztandar swoim młodszym kolegom, następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Rotę ślubowania rozpoczęły słowa:
My,  absolwenci Gimnazjum nr 1 im. KEN w Siedlcach  – Ślubujemy!
Godnie  reprezentować imię szkoły.
Po ceremonii ślubowania i przekazania sztandaru nastąpił moment  wręczenie nagród, wyróżnień, świadectw oraz ostatnia wspólna fotografia. Uroczystość uświetnił chór szkolny. Po akademii odbyły się ostatnie spotkania uczniów z wychowawcami. Łzy żalu pojawiły się w niejednych oczach, a smutek gościł na wielu twarzach. Stało się to, co nieuniknione  nastąpił moment rozstania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content