’Christmas’ – projekt eTwinning

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016, w naszym gimnazjum realizowany był projekt międzynarodowej współpracy z 6 europejskimi szkołami w ramach programu eTwinning. Efektem końcowym były ręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w języku angielskim. Tworzenie tych prac, pisanie życzeń, a nawet adresowanie kopert było dla młodzieży bardzo ciekawym doświadczeniem. Współpraca z innymi europejskimi szkołami pozwoliła również na rozwijanie umiejętności komunikacyjno – informatycznych oraz doskonalenie kompetencji w zakresie posługiwania się językiem obcym.
Pomysłodawczynią i opiekunem projektu była pani Weronika Paczuska – nauczycielka języka angielskiego. Do realizacji pomysłu bardzo aktywnie włączyła się 15 osobowa grupa uczniów z klasy III A.
eTwinning to społeczność szkół w całej Europie, która oferuje platformę współpracy, dzięki czemu można komunikować się, współpracować, realizować wspólne projekty, dzielić się doświadczeniem i, mówiąc krótko, poczuć się częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. W tym miejscu zachęcam wszystkich do realizacji projektów międzynarodowych.
Dziękuję serdecznie moim ’eTwinnerom’ z klasy III A, bez których zaangażowania i wsparcia ten projekt by nie powstał. Dzięki Wam nasza szkoła jest prawdziwym miejscem wspólnoty europejskiej.

Weronika Paczuska