„Romeo i Julia” na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

Dnia 18 marca 2016 roku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce przy Centrum Kultury i Sztuki został zaprezentowany spektakl w języku angielskim pt. „Romeo i Julia”, na motywach dramatu jednego z najwybitniejszych poetów i pisarzy angielskich – Williama Szekspira. Rok 2016 to rok w którym przypada 400 rocznica jego śmierci. W wielu miastach na całym świecie odbywają się liczne festiwale szekspirowskie, premiery spektakli teatralnych, projekty. Również i my pragnęliśmy włączyć się w to niecodzienne wydarzenie i uczcić pamięć człowieka, którego dzieła zachwycają i zaskakują swoją ponadczasową treścią.

Spektakl przygotowała grupa teatralna z klasy 3d i 3a naszego gimnazjum. Przedstawienie mieli okazję zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także zaproszone klasy wraz z  nauczycielami zaprzyjaźnionych z naszym gimnazjum szkół: Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 11, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach oraz Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Strzale. W sumie spektakl obejrzało ponad 800 osób!
W przedstawieniu uczestniczyli również rodzice naszych młodych aktorów oraz zaproszeni goście – P. Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, P. Iwona Orzełowska – zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki, Scena Teatralna Miasta Siedlce, P. Iwona Moczydłowska – doradca metodyczny MSCDN w Siedlcach, P. Mariusz Bułas – wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, P. Piotr Ratajczyk – kierownik działu technicznego PEC (przedstawiciel głównego sponsora naszego przedstawienia), P. Mariusz Gruda – Prezes Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach, P. Krzysztof Dębiński – Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, P. Grzegorz Orzełowski – Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, P. Marta Czarnocka – wykładowca języka angielskiego, pracownik Studium Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego oraz przedstawiciel TV Wschód. Cieszymy się, że nasi goście pomimo wielu obowiązków zawodowych znaleźli czas, aby wspólnie z nami obejrzeć efekty kilkumiesięcznej pracy naszych podopiecznych.
Dziękujemy Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Sztuki za okazaną pomoc i życzliwość oraz za możliwość zaprezentowania naszego przedstawienia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.
Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym uczniom – grupie teatralnej z klasy 3d  i 3a za waszą pracę i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia w języku angielskim, cierpliwość przy przyjmowaniu naszych rad, wskazówek i poprawek oraz za wytrwałość, szczególnie wtedy, gdy trzeba było stawić się na próbę w sobotni poranek.

Krótki reportaż o naszym przedstawieniu wyemitowany w wiadomościach telewizji Wschód można zobaczyć tutaj.

Grupę teatralną prowadziły i spektakl przygotowały:
p. Monika Walęcka
p. Małgorzata Ponikowska