Happy Birthday Your Majesty!

21 kwietnia królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II świętowała 90-te urodziny. Jej panowanie jest najdłuższe w historii brytyjskiej monarchii i trwa nieprzerwanie od 07.02.1952 r. Na tronie przetrwała już 12 kolejnych premierów – pierwszym był jej ulubieniec Winston Churchill.
Jaka jest królowa? Podobno nie lubi witających ją wszędzie oklasków, choć uśmiecha się dyplomatycznie. Jest rzeczowa i praktyczna. Kiedy się wzrusza, robi wszystko, by kontrolować swoje uczucia. Większość życia upływa jej na oficjalnych imprezach i wizytach. „Wydaje mi się, że stoję na nogach całe życie” – wyznała ostatnio.
Z okazji tak wspaniałego jubileuszu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w urodzinowych konkursach.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs na najładniejszą kartkę urodzinową, z życzeniami w języku angielskim, wygrały ex aequo: Julia Targońska (kl. 2e) oraz Angelika Kozioł (kl. 1b).
Przedstawiamy również zwycięzców konkursu wiedzy o życiu i panowaniu królowej Elżbiety II:
I miejsce – Monika Mirosław (kl.2b)
II miejsce – Łukasz Łopaciuk (kl.2d)
III miejsce – Damian Laprus  (kl.2a).
Oczywiście nie zabrakło urodzinowego tortu i pysznych słodkości dzięki uzdolnionym „cukiernikom” z klasy III A. Dziękujemy Wam wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

p. Julita Byczyńska – Kozioł
p. Elwira Markowska