Dzień Św. Marcina

15 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Św. Marcina. Na 4 godz. lekcyjnej odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego z wiedzy o życiu św. Marcina i obchodach Dnia Świętego Marcina w Niemczech. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci św. Marcina oraz poznanie tradycji kultywowanych w tym dniu przez naszych zachodnich sąsiadów. W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci wszystkich klas drugich. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Do jednego z zadań konkursowych uczennica kl. 1a Gabriela Wnorowska wykonała piosenkę „Ich gehe mit meiner Laterne”, która jest nieodłącznym elementem pochodów organizowanych z okazji Dnia Św. Marcina w Niemczech i w Austrii. Podczas przemarszu z lampionami śpiewana jest także piosenka „Laterne, Laterne”, którą zaprezentowali nam uczniowie z klasy 2c: Anna Wierzejska, Natalia Kozułko, Mateusz Pelc, Filip Sitkowski oraz Angelika Kozioł z klasy 2b.
Laureatami konkursu o św. Marcinie zostali:
I miejsce – klasa II f (Marcin Belowski, Marcin Tarkowski)
II miejsce – klasa II d (Aleksandra Piekarczyk, Bartosz Kielmas)
III miejsce – klasa II a (Alicja Aniołek, Martyna Izdebska)
W ramach obchodów Dnia Świętego Marcina zostali również wyłonieni laureaci:

• Konkursu na najciekawszy plakat o św. Marcinie – został nim Filip Smyk z kl. 3e
  • Konkursu na najładniejszą latarenkę – I miejsce zajęła Maja Michalak z kl. 1a., II miejsce – Angelika Kozioł z kl. 2b, III miejsce – Klaudia Rombel z kl. 1c.

Konkursy prowadzili uczniowie klasy 2b – Nikola Narojek i Szymon Kowalczyk.
W tym dniu Młodzieżowy Wolontariat zorganizował również sprzedaż tradycyjnych rogali marcińskich. W tym roku udało się zebrać o 30 złotych więcej niż rok temu, bo aż 350 złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP. Jest to kolejne działanie wolontariuszy w ramach projektu „Mój szkolny kolega z misji”. Tym razem pyszne smakołyki przygotowali  następujący uczniowie:
klasa Ia: Karolina Gumienniczuk, Julia Hołubiuk, Oliwia Sztetner, Marek Kisieliński, Maja Michalak
klasa Ie: Marta Błońska, Dominika Posiadała, Oliwia Richter, Paulina Wujek, Agnieszka Surmacz
klasa IIa: Oliwia Świętochowska, Oliwia Korytowska, Alicja Aniołek
klasa IIb: Angelika Kozioł, Weronika Przybyło, Magdalena Duczek
klasa IIIa: Magdalena Karpińska, Julia Tchórzewska
klasa IIIb: Jakub Uziębło
Dziękujemy wszystkim, którzy je przygotowali, jak i tym, którzy je zakupili.

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy laureatom konkursów!
Nauczyciele języka niemieckiego i opiekunowie Młodzieżowego Wolontariatu