11 maja – Dzień bez Śmiecenia – Segreguj Surowce

#ChceMiSie to hasło tegorocznej, jedenastej edycji kampanii Dzień bez Śmiecenia organizowanej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., której celem jest edukacja i zachęcanie społeczeństwa do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Nasza szkoła włączyła się w działania związane z Dniem bez Śmiecenia. Uczniowie klas 2d i 3e posprzątali teren w pobliżu szkoły i w Parku Aleksandria, przypominając o konieczności dbania o środowisko. Zostały wykonane plakaty głoszące proekologiczne hasła oraz zachęcające do segregacji odpadów. Uczennice z klasy 3b sprzedawały napoje w kolorach żółtym, niebieskim i zielonym oraz zbierały zużyte baterie. W ramach akcji przeprowadzono krótkie szkolenia  na temat prawidłowej segregacji odpadów. Kolory segregacji zostały również odzwierciedlone w stroju uczniów i nauczycieli.
Obchody Dnia bez Śmiecenia zostały zorganizowane przez p. Annę Nowak, p. Urszulę Borkowską oraz wolontariuszki z klasy 3b.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywne przyłączenie się do tej ekologicznej akcji.