Uczeń klasy 7c, Wiktor Duda, zdobył wyróżnienie w XVII edycji Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy”

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy, której tematem są nasze mazowieckie krajobrazy. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci z klas I–III miały do przygotowania plakat ekologiczny, uczniowie z klas IV–VI fotografię przedstawiającą regionalny krajobraz, a młodzież z klas VII–VIII wiersz.
Do konkursu zgłosiło się aż 2 388 osób z 366 mazowieckich szkół podstawowych. Komisja wyłoniła 9 laureatów i przyznała 18 wyróżnień. Miło nam bardzo, że uczeń naszej szkoły znalazł się w tak ścisłym gronie.
Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 11 grudnia 2019r. na stadionie PGE Narodowy nagrody laureatom wręczył m.in. Mirosław Augustyniak, radny województwa mazowieckiego.
Chcemy promować wśród młodych ludzi postawę ekologiczną. To ważne, aby nie tylko interesowali się przyrodą i ekologią, ale żeby poczuli się odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego – podkreślał Mirosław Augustyniak.
Wiktor za swój wiersz otrzymał atrakcyjne nagrody: notes i kartę podarunkową do sklepu sportowego o wartości 400 zł. Dodatkowo, z uwagi, że gala konkursu odbywała się na Stadionie Narodowym, do szkoły przywiózł zestaw piłek do różnych dyscyplin piłkarskich.
Ucznia do konkursu przygotowała pani Małgorzata Jaroszczyk.
Wiktorowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jednocześnie, ze względu na świetną organizację i atrakcyjne nagrody, zachęcamy innych uczniów do udziału w następnych edycjach tego konkursu.
Szczegółowe informacje znajdziemy tutaj lub tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content