Klub Odkrywców w 2b

W naszej szkole w edukacji wczesnoszkolnej dzieci mają zajęcia pozalekcyjne „Klub Odkrywców”. Ich zadaniem jest rozwój zainteresowań i pasji najmłodszych uczniów, odkrywanie praw rządzących światem przyrody, fizyki, chemii poprzez wykonywanie prostych doświadczeń i eksperymentów.
W bieżącym roku szkolnym uczestnikami „Klubu Odkrywców” są uczniowie klasy 2 B. Dzieci zapytane o motywacje do udziału w zajęciach odpowiedziały, że„ chcemy się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć”. Wewnętrzna motywacja sprawia, że pracują z zaangażowaniem i entuzjazmem, są bardzo systematyczni. Wykonywanie eksperymentów rozwija wszechstronnie. Dzieci kształcą kompetencje polonistyczne, gdyż opisują co zaobserwują, wypowiadają się, zapisują symboliczne notatki. Rozwijają uwagę i koncentrację bacznie obserwując co dzieje się podczas doświadczenia. Współpracują w grupach, wspólnie ustalają, dokonują podziału czynności, podejmują decyzje. Doskonalą się w cierpliwości i samodzielności. Podczas nauczania zdalnego samodzielnie wykonywały doświadczenia dokumentując swoją pracę poprzez zdjęcia i filmiki. Zapraszamy do oglądania dokonań małych odkrywców.

Skip to content