Prelekcja o hejcie dla uczniów klas 3

W dniu 17 i 24 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas 3. Prelegentami byli st. szeregowy Krzysztof Szczygielski oraz asp. Daniel Soszyński z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Panowie policjanci poruszyli problem przemocy i hejtu w internecie. Opowiedzieli o skutkach jakie niesie za sobą hejt. Zapoznali dzieci ze sposobami radzenia sobie z przemocą w internecie.
Na koniec spotkania policjanci przedstawili także najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz przypomnieli dzieciom, że obecnie numerem alarmowym jest 112.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie zadawali pytania oraz odpowiadali na nie. Na koniec prelekcji otrzymali od policjantów zadanie domowe. Mieli przekazać rodzicom informację na temat możliwości założenia aplikacji Google Family Link, która pozwoli na większą kontrolę treści i czasu jakie dziecko spędza w sieci.

Pedagog szkolna
Kinga Domańska