Lekcja z krokodylkiem

Dnia 20 września uczniowie klas 2a, 2b oraz dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w formie wideokonferencji prowadzonej przez Bezpieczną Szkołę Krokodylka Tirka.
Szkoła Krokodylka Tirka to inicjatywa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły, za pośrednictwem aplikacji TEAMS spotkały się z Inspektorem Transportu Drogowego – Panem Sławomirem Zającem.
Podczas wideokonferencji prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiał przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych. Tematyka spotkania obejmowała m.in.:
– zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,
– bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),
– konieczności noszenia elementów odblaskowych,
– identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.
Zajęcia zostały bardzo uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek. Dodatkowym elementem lekcji online była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego.

Skip to content