Siedlecka woda

We czwartek, 29 marca 2012 roku, uczniowie klasy Ic pod opieką p. Urszuli Borkowskiej uczestniczyli w wycieczce do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Siedlcach przy ul. Leśnej 8. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili obiekty Ujęcia i Stacji Uzdatniania Wody Sekuła II. Wycieczka została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Wody, który obchodzony był 22 marca i przebiegał pod hasłem „Początkiem wszechrzeczy jest woda”.
Młodzież dowiedziała się, że woda dostarczana na teren miasta i gminy Siedlce jest bardzo dobra i spełnia wszelkie normy sanitarne w zakresie parametrów fizykochemicznych i bakteriologicznych. Woda ujmowana w Siedlcach pochodzi z podziemnych pokładów położonych na głębokości około 100m i jest wolna od bakterii, dlatego nie ma potrzeby jej chlorowania.
Pracownicy stacji zachęcali uczniów do picia zimnej wody, prosto z kranu.