Spotkanie opłatkowe

19 grudnia 2013 roku w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie opłatkowe. Grono pedagogiczne, członkowie Rady Rodziców i przedstawiciele poszczególnych klas mogli obejrzeć bożonarodzeniową pantomimę misyjną. Nie było słów. Były kolędy, muzyka, mimika, gesty. Okazuje się, że mogą one przemawiać równie mocno jak proza i rymy.

Uczniowie klasy IIC wcielili się w tradycyjne postacie jasełkowe: Maryję, Józefa, mędrców ze Wschodu, jak i w postacie nietypowe, ukazujące problematykę misyjną w krajach Trzeciego Świata: współczesne niewolnictwo, wyzysk pracy dzieci, głód, ubóstwo, analfabetyzm, udział dzieci w wojnach domowych. Zebrano także pieniądze potrzebne na dalsze kształcenie trójki naszych podopiecznych z Madagaskaru. Następnie zgodnie z polską tradycją został odczytany fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Bożej Dzieciny i wszyscy, składając sobie świąteczne życzenia, podzielili się opłatkiem – symbolem eucharystycznego Jezusa.