Nasi szczypiorniści mistrzami Siedlec

Szczypiorniści naszego gimnazjum obronili tytuł mistrza Siedlec w piłce ręcznej.
W pierwszym etapie, który odbył się 16.10.2016  drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 rozegrała dwa mecze, gdzie wszystkie drużyny zaliczyły po  jednym zwycięstwie, a „Jedynka” uzyskała najlepszy bilans bramkowy, co skutkowało wyjściem  z grupy na pierwszym miejscu oraz awans do finałów. Pierwszy mecz wygraliśmy z PG 2 wynikiem 12:7,  drugi mecz z PG 4 niestety przegraliśmy  jedną bramką 15:16.
We wtorek 29 października czekał już na nas półfinałowy rywal – PG 5. Pierwsza połowa meczu była bardzo nerwowa, drużyny  popełniały masę błędów jednak naszym szczypiornistom udało się wyjść na dwu bramkowe prowadzenie. Dopiero w drugiej połowie pokazali piękno tej dyscypliny, wygrywając 15:5,  przechodząc jednocześnie do finału!
W Finale czekał na nas trudny przeciwnik z PG6. Mecz był zacięty od pierwszej do ostatniej minuty, bramka za bramkę, całe  spotkanie  prowadziliśmy jednym trafieniem, a  w ostatnich minutach rywale dogonili nas nawet  na remis, lecz  nasi uczniowie wytrzymali nerwową atmosferę, pokazując szczelną obronę i skuteczną grę w ataku. W  ostatniej minucie rzucamy bramkę na prowadzenie, lecz rywale desperacko chcieli odzyskać stracony punkt, lecz  ta sztuka im się nie udała, ponieważ nasz przechwyt  pozwolił na odliczanie zegara do końca meczu z wynikiem 16:15.
Wygrywamy finał miejski szkól gimnazjalnych oraz awansujemy do rozgrywek międzypowiatowych!